
























50. Pokal Loka 2025 - 15.- 16. februar 2025
![]() |
![]() |

Rekordno število držav na 40. Pokalu Loka
10.02.2015, 07:37
Zadnje prijave še prihajajo. Do torka 11. februarja je bilo prijavljenih 34 držav z več kot 280 mladimi športniki in 110 spremljevalci. Slovenski nadebudniki v alpskem smučanju bodo nastopili s tremi ekipami. Prvo in drugo so na smučarski zvezi že določili, tretjo postavi organizator.
Prireditev bo potekala po ustaljenem programu. V petek po sprevodu udeležencev od cerkve Svetega Jakoba preko Mestnega trga bo ob 18 uri odprtje na parkirišču pod Loškim gradom. Za paralelni slalom, ki se bo začel ob 19 uri, je pripravljenega dovolj snega. V naslednjih dveh se začenjajo tekmovanja na smučiščih Starega vrha s sobotnim veleslalom in nedeljskim slalomom. Oglejte si razglasitev rezultatov prvega dne, ki bo v Škofji Loki v soboto 14. februarja ob 18.30 uri na istem prostoru kot odprtje prejšnji dan. Vremenska napoved je ugodna.
Ne zamudite odprtja razstave "Smučke na noge", portreti loških vrhunskih športnikov v sredo 11. februarja ob 19 uri v Galeriji Ivana Groharja. Pripravil jo je Loški muzej. V petek ob 19.15 uri bo tudi loško Filatelistično društvo v Sokolskem domu pripravilo razstavo o Pokalu Loka.